ReHu

Ohláška rekonstrukce

Ahoj, prosím o radu, jaká kritéria musí splňovat ohláška rekonstrukce. Vpodstatě ani nemám zdání, jak ji formulovat a zda je potřeba ji odevzdat na příslušný staveb.úřad či jen na obecní úřad, bydlím na vesnici. Z důvodu rozšíření prostoru plánuji zbourat pravděpodobně původně obvodové hlavní nosné zdi baráku, ke které byly přistavěny místnosti. Děkuji moc za info. R.

Odpovědi
DAM

Ahoj ReHu-ško,
bohužel, pokud jde o zásah do nosné části konstrukce, požaduje se stavební povolení. Nejjednodušší je zajít na příslušný stavební úřad a tam dají veškeré informace včetně formuláře.
DAM

Jana5678

Dobrý den, ohledně ohlášky rekonstrukce vám mohu napsat o své zkušenosti. Nejdříve je důležité zjistit, zda vaše plánované změny vyžadují stavební povolení nebo stačí jen ohlásit rekonstrukci. Pokud plánujete zbourat nosné zdi, pravděpodobně budete potřebovat stavební povolení. Nejlepší je se obrátit přímo na místní stavební úřad, který vám poskytne přesné informace. V mém případě jsem si najala firmu, která se o celou rekonstrukci postarala. Držím palce ať se vaše rekonstrukce vydaří.