Vanda6

Odvzdušněné topení…

Bydlím v paneláku úplně nahoře a odvzdušňovala jsem topení a ikdyž už teče voda bez vzduchu, topení pořád bublá. Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
carpediem

Možná měl někdo topení zastavené a teď ho pustil, při odvzdušnění je potřeba, aby jste otevřeli všechny topení.

Další odpovědi
cukrar

Vanda, někde je nepravda.
Buď není odzvdušněno, nebo to není bublání.

Odzvdušněte asi 5–10 litrů… a co, bublá ještě?

gecco

Jsou dvě možnosti (pokud jsou radiátory namontovány se správným sklonem):

  1. „bublá“ někde v soustavě (a stoupačkami se zvuk přenáší)
  2. topení není úplně odvzdušněno (zkus odvzdušnění opakovat)

___
Pokud má radiátor špatný sklon a někde se vytváří vzduchová kapsa, těžko s tím něco naděláš (kromě správného usazení radiátoru).
😉

Alicenela

Našel by se tu prosím někdo, kdo by měl zkušenosti s výběrem kvalitní krbové vložky, a poradil by mi na co si přesně dávat pozor?

Filips

Krbovou vložkou chcete dům vytápět? nebo to má být jen pro příležitostné roztopení?

Alicenela

Noo krbovou vložkou by se mělo vytápět hlavně na začátku a na konci topné sezóny, jinak budeme vytápět plynem.

Filips

Na takové topení by mohla stačit i teplovzdušná krbová vložka, doporučuji se podívat na výrobce http://www.krby-bef.cz, bral jsem od nich krbovou vložku minulou sezónu, a mají velice kvalitní a výkonné vložky.