semtutajne

Jak důkladně odvzdušnit topení

nejde jen o radiátory, ale celý systém, pořád mi některé radiátory netopí.

Nejlepší odpověď
www

Není to hned, projdi si odkaz:

Zdroj: files.sbdprerov­.webnode.cz/200000050–24a49259f4/pos­tup_odvzdusne­ni_topeni.doc

Další odpovědi
mosoj

Musíš odvzdušńovat v nejvýše položeném místě topné stupačky. Pokud je ve stejné výšce více radiátorů měly by být všechny opatřené odvzdušňovacím ventilkem.

Mapel

Záleží jak máš velký systém. Vše musí být otevřené. Žádný ventil nesmí být uzavřen a pak vše odvzdušnit. Pokud stále některé těleso netopí musíš jít po celé této větvi. Pokud se jedná o topení samotíží může jít o špatný přechod průměrů trubek.

cukrar

Musíte zjistit zdali radiátory nejsou „špatně ve váze“, to znamená, že odvzdušnění je co nejvýše.
Když Vám některý radiátor netopí, musí se „ošahat“ pokud je teplý… podle toho hledat příčiny…