Market

Nové radiátory

Dobrý den. Prosím o radu. Žiji sama s dětmi v domku po rodičích. Topím v kotli na uhlí převážně dřevem do plechových žebrových radiátorů, které začaly poslední dobou stále více kapat. Chtěla bych je vyměnit za nové a zachovat původní trubky, i kotel ještě docela funguje. Kolegové z práce mi poradili, abych se podívala na rychlou výměnu radiátorů KORADO. To by se mi asi líbilo, ale chtěla bych znát na to názory ostatních lidí, hlavně těch, u kterých tato výměna proběhla. Také přibližnou cenu za výměnu jednoho radiátoru. Podle ceny bych je vyměnila i postupně. Díky Markéta

Odpovědi
cukrar

schvaluji výměnu za Koradu, doporučuji doplnit ventilem s termohlavicí.
Cenu nejlépe zjistíte, když si pozvete 10 topenářů z okolí aby udělali cenovou nabídku s položkovým rozpočetem. Pak si je porovnáte a uvidíte. Hlavně nespěchat a opatrně vybírat.

venkovan

Vezmu to ze široka – i když doma zřejmě nebudou peníze na rozhazování. Myšlenka je, zda nepopřemýšlet i o výměně kotle za pomoci dotace od SFŽP. Ale byrokracie je u toho šílená.
Ale jinak myslím, že od této společnosti nejsou výrobky špatné. Nicméně záleží ještě které typy si vyberete, ale to chce posoudit na místě.
A potom udělat skutečně výběrové řízení na dodavatele a ještě se domluvit s někým, kdo řemeslníky odborně pohlídá. Jak najdou nejistotu u zákazníka, často šidí, práci odfláknou apod.

Láďa Varga

jako topenář mužu korado doporučit výměna trubek možná bude potřeba záleží podle průmerů potrubí a z čeho jsou (ocel,měď,plast) při nejmenším budou potřeba upravy pro nové typy radiatorů.