Avatar uživatele
StudentHonza

Topení v bytě?

Mám pronajatý byt a chci si zatopit. Mám tam kotel a radiátory. Otočím kolečkem na radiátoru a nic se nestane, čím by to mohlo být?
Doplňuji:
Děkuji za komenty. Až budu doma, podívám se na to, kotel je plynový a mám ho v koupelně a je tam termostat. To jsem od majitele postřehl při předání bytu. Přebíral jsem ho před měsícem, ještě jsem to tak neřešil.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3517 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Tak snad sám musíš vědět jak máš vytápěný byt. Alespoň bys mohl napsat co je to za byt, zda je kotel přímo v bytě jen pro tento byt, či je kotel společný?

Pokud máš pouze pro tento byt plynový kotel, pak ještě ten kotel musíš přepnout na zimní režim (pokud je kombinovaný pro vytápění a ohřev vody), nebo zapnout. Dále pokud je řízen termostatem, tak musíš nastavit termostat na pro Tebe přijatelnou teplotu.

Dopiš podrobnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Chybí základní informace JAKÝ kotel … Dál budu předpokládat, že plynový. Potom tam bude pravděpodobně termostat, který bude spínat topení (kohouty už pak regulují jen jednotlivé radiátory). Na termostatu může být nastavena vyšší teplota nebo jiný časový interval, takže kotel nyní netopí. V tomto období může být navíc vytápěcí okruh přes léto úplně vypnutý a zapnutý jen ohřev vody. Takže rada je jednoduchá: zeptej se majitele bytu …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

tak zkus na tom kotli zapnout vytápění, mělo by to být někde vedle tlačítka ohřevu vody a mohlo by to mít logo malýho radiátorku, zatímco ohřev vody mívá logo kohoutku s kapkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Pokud je kotel napojen na radiátory, je třeba v kotli zatopit, pokud je teplo dodáváno z teplárny a kotel je nezapojen, tak si asi zatím nezatopíš. Zatím ještě není topná sezóna.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek