Standa H.

Jak odstranit „jiné vady“ podle správního řádu?

Ahoj,

Nemá-li podání/ žádost předepsané náležitosti nebo trpí-li jinými vadami, pomůže správní orgán podateli/žadateli nedostatky odstranit nebo ho vyzve k jejich odstranění a poskytne mu k tomu přiměřenou lhůtu.

citace § 37 odstavec 3 a § 45 ods. 2 správního řádu

Pokud osoba jejíž rodné číslo je např 710502/xxxx čili se člověk narodil dne 2.května 1971 (pro příklad) a omylem při zaslání žádosti/podání vepíše do formuláře chybně své datum narození, udělá chybu z nedbalosti, musí úředník prověřit data na formuláři a v případě zřejmě uvedené chyby – formální vady tedy v datu, vyzvat danou osobu k opravě? Nevím právě, co se slovem „jiné vady“ myslí.

Děkuji

Odpovědi
elkon

Takové slovíčkaření tě nemusí zajímat. Ty dodáš formulář, úředník ho zkontroluje, když tam bude chyba, tak ji opravíš. Úředník formulář přijme. Co se ti na tom nezdá?

quentos

„Jiný vad“ v češtině skutečně neexistuje (jedině jako výraz pro psilomelan, ale to autor určitě na mysli neměl), je to „jiná vada“. To už najdete i ve Slovníku spisovného jazyka českého.

Standa H.

Šlo mi o to, že když to člověk pošle, tak neví, že tam udělal chybu. Jde mi čistě o to, pokud to úředník zkontroluje, za předpokladu, že on má moje správná data, jestli i toto patří do tzv. vad na které, pokud úředník přijde, může použít příslušné paragrafy a vyzvat daného člověka k opravě.