mak

odsouzeni za kradez

chtel bych jse zeptat jestli uz nekdo bil v minulosti souzen za kradez a ted je stihan za tu samou vec jestli jse to na tu osobu vztahuje ale v minulosti byl yza to vec odsouzen k podminecnemu trestu jestli jse to pocita

Odpovědi
polarka.51

mislím ze se to pocčítá

standa

Ano, na opakovanou drobnou krádež (recidivu), která je ještě do konce roku trestným činem, se s účinnosti od 1.1.2010 bude nahlížet (BOHUŽEL) jen jako na přestupek.

Takže udělený podmíněný trest bude po 1.1.2010 zrušen a bude nahrazen jen pokutou za přestupek.