Avatar uživatele
anonym

Odsouzení a povinnosti z toho plynoucí

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co znamená tento rozsudek pro mě jako poškozeného. Jestli mám ještě něco dělat a nebo čekat jak se zachová obžalovaný a vrátí mi částku o kterou mně připravil (38.000,–Kč)

„Odsouzení obohatil sebe tím, že někoho uvedl v omyl, a způsobil tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, čímž spáchal přečin podvod podle § 209 odst. 1 tr. zákoníku (zákona č. 40/2009 Sb. účinného od 1.1.2010), a za to se odsuzuje podle § 209 odst. 1 tr. zákoníku za užití § 62 odst. 1 a § 63 odst. 1 tr. zákoníku k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 150 hodin. Podle § 63 odst. 2 tr. zákoníku se obžalovanému ukládá přiměřená povinnost v průběhu výkonu trestu nahradit škodu způsobenou přečinem. Podle § 229 odst. 1 tr. řádu se poškozený odkazuje s uplatněným nárokem na náhradu škody na řízení ve věcech občanskoprávních.“
Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Znamená to, že odsouzený je povinen odpracovat 150 hodin veřejně prospěšných prací. Rovněž má povinnost vám uhradit škodu (částku o kterou vás připravil).
V případě, že tak nebude činit, musíte sám podat žalobu u soudu, kde zároveň předložíte jako listinný důkaz rozsudek soudu. Soud vydá platební rozkaz, že je povinen vám do 15 dnů zaplatit uvedenou částku. Pokud tak neučiní ani poté, s pravomocným platebním rozkazem podáte návrh na zahájení výkonu rozhodnutí-exekuci.
Toto bude ale vše ve vaší režii. sice vám soud přisoudí aby vám uhradil i náklady řízení, ale známe to.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek