Lulu1

Odmašťovadlo = žíravina?

Zdravím,
taťka donesl z práce (montér ocelových konstrukcí) odmašťovadlo. Chci ho použít na sporák, ale mamka má strach, že ho zničím, že prý nevím, co je to za odmašťovadlo a může to být prý žíravina a můžu tak zničit sporák. Je to pravda?

Odpovědi
gecco

A není nejjednodušší se taťky zeptat, co to donesl??
😉
Jo – někdy se na odmašťování používají i žíraviny, ale velmi pravděpodobně donesl perchlor – který opravdu žíravý není – http://www.nej­levnejsi-barvy-laky.cz/kittfort-perchlorethylen-technicky-800-g …
😉

ptáč

Jak se to jmenuje? Louh? Něco takového potřebuji na odpad z ucpané vany.