melanie

Odkud s vzaly adventní kalendáře s čokoládkami ?

Nejlepší odpověď
annas

V posledních deseti letech se také k nám dostaly adventní kalendáře (5 % z celkového prodeje vánočních cukrovinek). Zvyk dávat je dětem v první adventní den jako připomínku blížících se Vánoc se objevil v Německu počátkem minulého století.

O sladké překvapení v podobě kousku čokolády nebo bonbónu se ale postarali v USA až v sedmdesátých letech. Do té doby se barevné obrázky jen vystřihovaly a lepily do vánoční skládanky.

http://www.fit­.vutbr.cz/~kriv­ka/oldpersonal/co­kolada.htm

Historie adventního kalendáře.
http://www.sellmer-verlag.de/his­tory.htm

Po smrti původce adventního kalendář ,Gerharda Langa (narozen 1881 v Maulbronn, Německo, zemřel v roce 1974), se objevily kalendáře s bonbóny, později s čokoládkami. .

Další odpovědi
anonym

Přece z čokoládoven.
Někoho chytrého napadlo vyrobit papírový obal jako zobrazení adventu a ty obrázky „podložit“ čokoládíčkami. Nebo to mohlo být přesně naopak. Každopádně je to ale nápad dobrý a mrňata mají takové kalendáře hodně ráda.