Odkdy se v naší zemi jezdí vpravo?

Vím, že se kdysi v Československu jezdilo vlevo. Kdy došlo ke změně strany, po které se na silnicích jezdí?

Nejlepší odpověď
dave09

Na našem území se jezdilo vlevo až do 15. března 1939, kdy vrchní velitel německé armády vydal nařízení, podle kterého se muselo jezdit vpravo, a to s okamžitou platností.

Změna strany provozu však byla navržena již za druhé republiky a měla nabýt platnosti 1. května 1939. Ze strany německé armády šlo tudíž pouze o urychlení přechodu.

Další odpovědi
Jivinho

Šlo totiž o to, že Němci byli zvyklí jezdit na pravo, tudíž se jim u nás jezdilo špatně a často havarovali – byl to prostě nezvyk..

Krugerka

tady to je vše vypsané
http://sumavak­.bloguje.cz/514759-proc-se-vlastne-zacalo-jezdit-vpravo.php