allayne

Odhlášení již registrovaného vozidla na nového provozovatele nebo vlastníka vozidla

Odhlášení již registrovaného vozidla na nového provozovatele nebo vlastníka vozidla (odhlášení na nového majitele při prodeji) – je možno auto odhlásit na nového majitele bez přítomnosti nového majitele, tedy potkat se někde po odhlášení s tím, že on si to auto přihlásí třeba později?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano,
pokud víte údaje o kupci nebo máte kupní smlouvu zajděte na odbor dopravy a zde se udělá tkz. polopřevod.
Vy mu posléze dáte TP,OTP ustřihlý a je jeho věc co s tím udělá. On má za povinnost auto na sebe napsat myslím do 10-ti dnů.

Další odpovědi
cukrar

Není třeba chodit na úřad u Vás dva. třeba vy z Ostravy nepojedete do Karlových Varů pro doklady…
Nový majitel má povinnost do 10 dnů doregistrovat na sebe, ale když to neudělá, tak mu nic nehrozí…