obyč holka

Odhalí se na EEG nádor mozku?

Dobrý den, myslíte, že se na EEG dá zjistit podezření na nádor na mozku?
Na netu jednou píšou, že jo, a pak zase, že ne.
Zeptala bych se doktora, ale nechci, aby na me čuměl jak na blazna, že se v 18 ptám na nádory😬

Odpovědi
Filip84

Pokud ten nádor už zasahuje do činnosti mozku, tak se na EEG zjistí nestandardní vzruchy mozku, no a podle toho, dalším vyšetřením, případně, objektivisuje rakovinné bujení. Pokud je však nádor malý, nebo na místě, kde do činnosti mozku nezasahuje, EEG ho nemá jak objevit.

Smack

Mělo by.

Zdroj: https://www.ptc­.cz/cs/blog/na­dory-mozku-jak-se-projevuji-proc-vznikaji-a-jak-se-leci.html

da ny

Ne.
EEG je metoda, která slouží ke sledování mozkových funkcí. Přístroj snímá elektrické potenciály vznikající činností mozku pomocí elektrod z povrchu hla
Odhakí, speciální RTG metoda, magnetická rezonance, CT a další zobrazovací metody.
https://www.mou­.cz/nadory-mozku-a-michy/t1492#s­ection3
Internet doma také máte… ;D Stačí do něj „čumět“ a číst .)
EEG vyšetření nemá žádnou kontraindikaci. Šetrné. Samo o sobě přítomnost nádoru nepotvrdí.