Jsou tu odborníci na vztahy? Jak postupovat při dobytí partnerky zpět?

Mám jakýsi problém. Vstoupil jsem opět do místa, které nedokážu nějak vyřešit, a to jsou vztahy. Mám jednu přítelkyni o 11 let starší, ale věk už tak nějak neřeším. Jsme spolu přes 4 měsíce a už jsem si na ni zvykl. Problém je v tom, že si chtěla zřejmě užívat a nečekala, že se z toho vyvine vztah. Od začátku má přítele, který s ní údajně pracuje v práci (ji už beru ve více věcech s rezervou, jelikož mě neustále si myslím, že lže) a tahají to spolu od začátku našeho vztahu. Něco jsem tak nějak tušil, ale nebral jsem to vážně až aspoň do té doby, dokud se o něm nezačala více a více bavit. Baví se o něm jako o nějakém boháči, který je movitý (ale jak jsem psal, nevěřím jí teď skoro nic). Přítelkyně je tmavší a vztah mezi námi fungoval do té doby, než se rozhodovala, s kým vlastně být chce. Prý to nechce tahat na dvě strany a pak nadhazovala i věkový rozdíl. Nesmím za ní chodit do práce, nesmí nás nikdo vidět… problém je v tom, že mi na ní záleží a u nás to jsou italský vztahy (chvílema spolu jsme, pak zase ne), ale obávám se horších událostí.
Má otázka zní: co ona vlastně chce? Má o mě zájem? Když jsem skončil v nemocnici, tak se o mě zajímala, co mi je a jak mi je a takové ty malé náznaky zájmu jsou, ale spíš mi přijde odměřená. Ve zlým jsme se nerozešli a možná spolu doteď ještě jsme (italský vztahy), jen narážím na to, že nejsem movitý jako její druhý přítel, který je stejně starej a celkově by mě měl podle jejich slov předčít. Já mohu nabídnout upřímnost, lásku a pochopení. Víc zatím nemohu.

Mám pak další problém (takovej fakt neobvyklej, ale přesto vím, co chci). Poznal jsem ženu, s kterou jsem to ze začátku nemyslel vážně (to je nyní už opravdu bývalá přítelkyně, takže dávná minulost) a vznikl z toho vztah. Měl jsem už, dá se říci, hodně žen a tahle se mi utkvěla nejvíc v hlavě, pak hned ta druhá, o které jsem se před chvíli zmiňoval. Na starší opravdu nejsem, měl jsem i mladý (asi náhoda) a tahle je o 29 let starší a byl to nejdelší vztah a nejlepší (i když měla taky své chyby), co jsem měl, a na té mi záleží ještě víc. Je pravda, že ta přítelkyně (kterou nyní mám či nemám), mě pomohla ji hodně vymazat z hlavy. Tahle bývalka je teda zachovalá, rázná, mladšího dejme tomu vzhledu, hubená… a rozešli jsme se kvůli tomu, že jsem na ni žárlil a naboural se jí do soukromí, vím, blbá chyba… každý je máme. Ona mě hlavně provokovala chlapama, takže tam to nešlo. Podávala si inzeráty apd. S tou mi bylo fakt nejlépe (když nebudu počítat ty její chyby). S ní nejsem už pomalu dva roky. Po rozchodu jsme měli asi 1–2 měsíce ještě pohlavní styk a pak už to šlo do kytek a už to odeznělo. Byla z jiného kraje, takže jsme spolu i bydleli v mém městě. Už se odstěhovala… Vím, že věkový rozdíly asi nikdy nedělaly dobrotu, ale já to neřeším… prostě je mám v srdci.

Jak tak zjišťuji, mám v srdci momentálně dvě, ale jednu víc. Chtěl bych to vše nějak urovnat. Nikoho nového poznávat nechci. Jak jsem psal, za tu dobu se mi málokdo utkvěl v hlavě a v srdci… možná jsem vám teď zamotal hlavu, ale chtěl bych se jen zeptat, jak se z toho začarovaného kruhu vymotat a jak postupovat při dobytí partnerky zpět… nezajímají mě věci typu „začni znova apod.“.., to už mám ozkoušené a nefunguje mi to stejně. Potřebuji vědět, jak postupovat při dobývání… protože vím, že to nějak jde a četl jsem i nějaké články. Pokad to nepůjde, tak se s tím holt nic nenadělá. Děkuji předem za zprávy…

Doplňuji: Ty vaše rádoby názory, že je to na psychologa či nějakej domov důchodců, rádoby trapné vtípky si nechte. Přišel jsem sem s názorem a to je vše. Mě to stejně neurazí, stejně mě neurazíte a naopak. Tak jsem si užil a co jako. Měl jsem i mladé, takže na starší fakt nejsem. Akorát shodou okolností se mi do života připletly tyto dvě a od pohledu jsou krásný a sympatické, za to nemůžu.

Nejlepší odpověď
dubraro

Dobývat zpět partnerku, která o to nestojí, nemá smysl.

Další odpovědi
cechacek

Na tu tmavší, co má pracháče v zaměstnání, jedině zkusit vyhrát ve sportce a prachama ho přetrumfnout.
A s tou starší o 29 let to by bylo pravé ořechové, ale žárlit na dámu o jednu generaci starší je trochu velké umění.

ivzez

Nic jiného, než začít znovu a jinak, Vám nezbude.

Pokud už jste ženy odradil svým jednáním a v druhém případě i
žárlivostí, těžko se Vám podaří je přesvědčit, že jste se změnil.

Musel byste opravdu začít změnou u sebe. Ovšem získat znovu ztracenou
důvěru je mnohem těžší, než její vybudování v počátcích vztahu.

Poznámka:
Věkový rozdíl je to nejmenší. Pokud by byly vztahy
v pořádku, nehrál by pravděpodobně žádnou roli.

Hlada

Tipuju to na nějaký zvláštní vztah ke své matce. Na odblokování nestačí jednoduchá odpověď na veřejném fóru. Chce to dlouhodobou terapii zkušeného psychologa.

autacek

Takže ta druhá je již pasé a ta první s tebou být nechce. Navíc to jediné, co jí můžeš nabídnout, je nezávazný sex, ale ani o ten ona již nestojí.

Nezbyde ti tedy nic jiného, než si někdy udělat výlet do nejbližšího domova důchodců a třeba tam přeskočí nějaká nová jiskra.

Mc Merkurion

… todle je na zpovědnici, slohový cvičení nečtu, otázka má být pokud možno stručná … takže, jen k nadpisu: proč dobýjet něco ztracenýho, pro jedno slunce slunce nesvítí …

Hlada

Otázka: Bolí mě zub. Co mám dělat?
Odpověď: Jdi k lékaři.
Reakce: Trapné vtípky si nechte.