Avatar uživatele
anonym

Od té doby,co mame plastova okna,tak jsou vlhke zdi.

Uz 3 roky mame udelany v panelovem dome(12p.)plastova okna.Ale od te doby,mame kolem oken neustale mokre zdi a zevnitr oken se drzi voda.A u stropu v rozich se delaji plisne.Co se s tim da delat?Druzstvo tvrdi,ze si kazdy prebiral odvedenou praci firmy,ktera okna menila,sam,a ted uz je po zaruce.Mimo to jeste bylo udelano zatepleni pouze spar celeho panelaku,jestli to take nema nejaky vliv?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5288 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
LuciJe

Plastová okna se obvykle pořizují právě proto, že lépe těsní, tedy nepropouští vlhkost a chlad zvenčí dovnitř, leč pro Vás bohužel ani ven. Pokud tedy máte v bytě větší vlhkost (ať už původem z vlhkých zdí, nebo třeba z vaření, schnoucího prádla…), tato vlhkost nemá možnost dostat se přirozeně ven, jako dříve u dřevěných netěsnících oken. Stejným způsobem se patrně projevilo i zateplení.

První pomocí proti plísni a vlhkosti je pravidelné a alespoň zpočátku vydatné větrání. Použít lze i odvlhčovače.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
radulin01

Některá okna mají možnost mikroventilace.
Klika je asi v poloze 2 hod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Makulka

TAK JE MUSÍTE DÁT REKLAMOVAT , PROTOŽE PLASTOVÁ OKNA BY MĚLI LÉPE TĚSNIT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Peony

Domnívám se problém by mohl být jinde, nejsem v tomto oboru plně kvalifikovaný, avšak myslím že mokré zdi kolem oken jsou způsobeny tepelnými mosty, kondenzaćní bod tak vzniká uvnitř místnosti, což má za následek vysráźení vlhkosti. Avšak také plně souhlasím se slečnou „LuciJe“… (správné zateplení kolem oken, až k rámům)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Já jsem si nechala v loni měnit okna a pořídila jsem si plastová, která jsou skvělá. Podle mě byste je měly reklamovat a přinejmenším by vám měli zaplatit nové těsnění. Na moje okna jsem si pořídila těsnění oken a dveří na internetových stránkách: https://www.tes­nenitexim.cz/TES­NENI-OKEN-A-DVERI-c1_0_1.htm. Jinak se určitě poraďte s odborníkem, který vám jistě poradí.

Nový příspěvek