Kikina S.

Od kterých přídavných jmen (kterého rodu) nelze utvořit přídavná jména přivlastňovací?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Přívlastňovací přídavná jména se netvoří v tomto případě:

U podstatných jmen, která se skloňují podle vzorů přídavných jmen, se přivlastňování vyjadřuje tvarem druhého pádu.

Komenský – Komenského ulice; švagrová – dítě švagrové; Palacký – dílo Palackého atd.