mandat

Od kterého roku mají chodci přednost na přechodu?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Pokud myslíš absolutní přednost tak je to tak 3–5 roků zpátky, přesně nevím. Každopádně někteří to pojali že můžou řídit dopravu. Jedu a děda na přechodu stál a zastavoval dopravu prej má přednost. Absolutní psycho.
Doplňuji:
Hm, to je sice pěkný, že se tu oháníte vyhláškou ale tady se bavíme o tom, jak televize vyhlásila, že chodec má vždy přednost a následném chování šílených lidí. Nebo si myslíte že babičky, dědečci, a jiní studujou nějakou vyhlášku? Ne, pro ně je směrodatné co řekla televize. Někteří lezou na přechod aniž zvednou hlavu.

Další odpovědi
magorvkleci

není to přednost (!)

zákon o provozu na pozemních komunikacích č.361/2000 Sb. §5

  • řidič musí umožnit chodci přechod od 1.1.2001
  • řidič musí zastavit, pokud zastavili ostatní od 1.7.2006

jinak to, že řidič nesmí ohrozit chodce, který vstoupil do vozovky, platí odjakživa (1953)

zzzzz

Já souhlasím s magorem.

Chodec sice má přednost, ale až v momentě, kdy mu ji řidič dá = zastaví.
Řidič je povinen mu to umožnit. Pokud tak neučiní poruší předpisy, ale ty poruší i chodec a vina je potom na obou stranách.

Řidič je ve výhodě, škodu zaplatí pojišťovna, má menší zranění.
Chodec pojistku většinou nemá, má velké zranění.

Slovní spojení chodec má přednost je nesmysl. Navíc už zabilo hodně lidí!!!

Yggdrasil.

Podle mě měli chodci přednost na přechodu hned od té doby, co vynalezli přechod, ne?

mosoj

Pánové trochu se vzdělávejte a přečtěte si sazebník pokut v dnešní Blesku.
Chodec na přechodu přednost má a za toto je pokuta + ztráta bodů viz.:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/670819/Vys­trizek.PNG.

Jen houšť a větší kapky.