Zvědavý

Od kterého roku je angličtina povinným předmětem ve školách?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že angličtina povinná neni doposud. To bývala ruština. Ale pokud si dobře pamatuji, neni povinností škol učit angličtinu. Povinností je učit cizí jazyk.

Další odpovědi
Nuk nuk

První cizí jazyk je povinný od 3. ročníku základní školy. Nemusí to být nutně angličtina. Teoreticky by měla být možnost výberu ze světových jazyků, jako je angličtina, němčina, francouzština, ruština a někdy i španělština. V praxi to ale na některých menších nebo venkovských škoách znemožňuje nedostatek učitelů, takže se škola jazyk určí jeden a zpravidla to bývá angličtina.
Druhý povinný jazyk se učí od 7. ročníku.

Klaproth

Angličtina není povinná. Povinná bývala ruština.