ツOMGGAMERCZE

od kolika let mohu legálně přejít hranice?

Odpovědi
elkon

S rodiči kdykoli, ale také záleží odkud kam. Je-li to v Unii, nebo jinde.

led

S dospelým sprievodcom, rodičmi, učiteľmi problém nie je, ak sú splnené všetky právne a bezpečnostné podmienky na cestu.
Spomínam si na cestu dieťaťa za dávnych (pre mnohých už pravek) čias. V roku 1985 sme dostali oznam „čakajte malú na stanici“ (neuvádzam meno, ktoré tam bolo). Malé 8 ročné dievča nám odovzdala sprievodkyňa priameho vlaku od Stredozemného mora. Mala všetky potrebné doklady a podpísali sme jej prevzatie cestujúceho dieťaťa. Naspäť domov si už pre ňu prišli rodičia. Takže ako čítate dalo sa aj to.