ondra148

Od kolika let mohou dělat děti domácí práce?

Dobrý den, mám jednu otázku. Od kolika let můžou děti dělat domácí práce? Nemyslím domácí práce jako např:. Uklízení, mytí nádobí apod… :D Ale myslím domácí práce na vydělávání peněz. Předem děkuji!

Nejlepší odpověď
Kepler

Úmluva o nejnižším věku pro vstup do zaměstnání byla přijata ILO v roce 1973. Stanovuje nejnižší věk pro vstup do zaměstnání na 15 let a na 18 let v případě práce ohrožující zdraví či morálku. K září 2008 byla ratifikována 150 státy. Přesto v roce 2004 bylo na světě podle údajů Mezinárodní organizace práce (ILO) 218 milionů pracujících dětí, hlavně v rozvojových zemích. A to jen těch, kteří dostávají za práci mzdu, byť jen nepatrnou. Těch, co pracují zadarmo je asi podstatně více.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/D%C4%9Btsk%C3%A1_pr%C­3%A1ce

Další odpovědi
da ny

Výdělečnou činnost mohou vykonávat po 15. roce věku a podnikat od 16 let.
https://www.a­vizo.cz/blog/vy­delecna-cinnost-nezletilych/

Altair-AC

No tak to záleží hlavně na rodičích ,ne? Mému bratrovi třeba dala máti 50kč ,když mu bylo 8 ,jen za vyndání myčky…Beru to jako domácí práci na vydělávání peněz