STUDENTKAEVA

Od kolika let je vhodné nosit oční čočky?

Doplňuji:
Mám na mysli kontaktní čočky..

Odpovědi
anonym

Nelze rozumně odpovědět – roli nehraje fyzický věk, ale stav očí daného člověka.
Zeptej se svého oftalmologa.

Lorelai

Pokud se o ně člověk dokáže řádně postarat, věk nehraje roli. Mně je doktorka nechtěla dát a to už mi bylo 15, asi záleží na tom jestli se vám dioptrie ještě mění

marci1

Od kdy mohou děti nosit kontaktní čočky?
Ze zdravotního hlediska není věk nositele čoček v podstatě omezen. Při rozhodování o tom zda dítěti pořídit kontaktní čočky hrají hlavní roli rodiče. Ti se nejčastěji řídí radou odborníka při vyšetření. Ovšem vyšetřením to pro rodiče nekončí. Je velmi důležité, aby naučili své ratolesti s čočkami dobře zacházet a dbát na hygienu při jejich používání. Důsledností v tomto případě mohou zabránit možným komplikacím spojeným s aplikací a nošením čoček.

Zdroj: http://www.ewi­ta.cz/zdravi/i­tem/1640-mohou-deti-nosit-kontaktni-cocky

BarboraSim

U kontaktních čoček není věk omezen. Najdi si optiku, kde je na tohle specializovaný člověk a s ním otázky okolo čoček vyřeš.