Saurus

Od jakého věku (výšky, váhy) stačí dítěti do auta podsedák?

Do kdy musí být autosedačka? Dík!

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do jedné z odpovědí na již položenou otázku.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-kriterium-musi-splnovat-dite-pro-sezeni-na-podsedaku

Další odpovědi
standa

  1. podle stávající právní úpravy (§ 6/1.c silničního zákona) není věk rozhodující, ale důležité jsou výška (150 cm) a váha (36 kg), pokud jeden z těchto parametrů bude překročen, autosedačka není povinná
  2. zákon nezná pojem „podsedák“ ale pouze ´dětská autosedačka´
  3. jsou však případy (na internetu je jich popsáno dost a dost), kdy tzv. „podsedák“ má homologovaný atest od výrobce jako na „autosedačku“…, potom z pohledu zákona není co řešit, protože takovýto ´podsedák´ je oficiálně dětskou autosedačkou
  4. každý rodič by však měl takovéto případy spíše řešit s rozumem a pokud by chtěl posadit své např. 110 cm dítě na ´podsedák´ (byť homologován jako autosedačka), tak se vystavuje velkému riziku, protože v takovém případě má dítě bezpečnostní pás pod bradou…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d1­.aspx

cukrar

dokud dítě nepřekročí jednu hodnotu
150cm a 36 kg.