Avatar uživatele
anonym

od 28.2 mám neschopenku.chtel jsem ji odnest až 2.3(do3dnů)1.3­.volali že kdyz ji neprinesu mam Ačko.mohou?

nemam vychazky ,takže bych ji tam odnesl 2.3. cestou od doktora.chapu ze maji nejaky termín uzavírky mezd,ale ja to nechci riskovat protože opravdu nemam vychazky.díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4766 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
slevin

podle me ti acko nemuzou dat.je tam myslim ta lhuta tri dny.kdyz ti je zle a nemuzes ji prinest hned.a navic si to oznamil telefonicky.ja delal v praze,bydlim na morave a posilal jsem marodku postou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Áčko byste v tomto případě od slušného zaměstnavatele neměl dostat…,

…protože žádný zákon neukládá KONKRÉTNÍ lhůtu, do kdy musí zaměstnanec předat zaměstnavateli neschopenku. Níže uvádím zákonnou úpravu, která zaměstnanci ukládá, aby neschopenku doručil zaměstnavateli neprodleně.

Zaměstnavatel pak může ve svém interním předpisu tuto lhůtu konkretizovat na např. 3 prac.dny nebo i jinak.

Pokud pak zaměstnavatel vyhodnotí případné porušení takovéhoto interního předpisu jako porušení prac.kázně a zaměstnanci udělí tzv. „ačko“, je pak na zaměstnanci, aby se bránil a zaměstnavateli případně soudu (pokud se bude chtít domáhat nápravy žalobou) dokázal, že skutečně jednal NEPRODLENĚ, přestože se jednalo až o např. čtvrtý kalendářní den.


§ 64/1, písmeno „p“ zákona o nemocenském pojištění

Pojištěnec(…)je povinen předat NEPRODLENĚ zaměstnavateli rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/nemocenske-pojisteni/cas­t4.aspx#par57

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Do 3 dní doručiť – netreba osobne
Do 24 hodín nahlásiť – zase nemusíte osobne
PS.
drastická poznámka:
…v bezvedomí sa ťažko telefonuje a nosí PN…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek