DUBLIN

Od 2. 9. 2019 jsem v pracovní neschopnosti. Pracovní smlouva mi skončila 30. 4. 2020. Mám nárok na nějakou dovolenou?

Dobrý den,od 2.9.2019jsem v pracovní neschopnosti,pra­covní smlouva mi skončila 30.4.2020.Mám nárok na nějakou dovolenou za letošní rok u starého zaměstnavatele?
--

Od 2.9.2019 jsem v pracovní neschopnosti,pra­covní smlouva mi skončila 30.4.2020.Mám nárok na nějakou dovolenou ?

Odpovědi
tatanka

V pracovní neschopnosti může skončit pracovní smlouva? Domníval jsem se že ne. Ale v pracovním právu si nejsem tak jistý.

Dochy

tatanka:
Pokud se nemýlím, tak běžně může. Jen (s vyjímkama) zaměstnanec nemůže dostat výpověď.
Takže: Pracovní poměr na dobu určitou, výpověď ze strany zaměstnance, ukončení dohodou,…