poličkofil

Mohla by fungovat očista v realitě? Jeden den bez zákonů, všichni by mohli všechno: zabíjet, krást, znásilňovat apod.?

Očista (film) v realitě

Mohla by podle Vás fungovat očista v realitě? Jeden den bez zákonů, všichni by mohli všechno – zabíjet, krást, znásilňovat apod.
Podle mě by škody na majetku byly tak velké, že by se to vůbec nevyplatilo.
Navíc by většina populace vždy den před očistou utekla za hranice a vrátila se den poté.
Taky je otázka, jak by v tu dobu fungovaly nemocnice, věznice nebo kdo by hasil požáry, které by bez lidí spálily za noc klidně celé město.

Jaký na to máte názor vy?

Odpovědi
zbyndo

Keby to bolo len na hodinu,polovica ľudí by sa pozabijala už pred potravinami,čo ak bude zatvorené celý deň? Čo budeme jesť?A keď otvoria,čo ak niekto nakúpi viac ako ja?

Drap

Ne, nemohlo by to fungovat.

zjentek

Možné je vše. A podobná očista by mohla fungovat jako namazanej stroj! Stačí ukotvit do Ústavy, uzákonit a je to. Vhodná by byla nejlépe kvartálně, vždy po vyúčtování za vodu.