cappuccino

Ochutnali jste nekdy pomazanku z cerne cocky?

Pripravila jsem pomazanku z cerne cocky s tvarohem, mrkvi a cesnekem, pridala jsem trochu kari pasty. Byla jsem prekvapena, jak lahodnou a neobvyklou chut ma. Priznam se, ze jsem doposud cernou cocku neznala.

Odpovědi
aevul

Asi bych raději ochutnal pomazánku z černé kočky. Ale každému podle jeho chuti :)

da ny

Belugu samozřejmě, léta znám. Pomazánku jsem nedělala, věřím, že byla velmi chutná
Někteří v rodině mají ABKM a nedostatek trávících enzymů BKM, tedy tvaroh/sýry nepřipadá
v úvahu, máslo též ne. Dělávala jsem z ní salát, kdysi i ze zelené čočky..
Zelenou čočku nesmím, černé jen trošku (pro sebe nekupuji). Z červené si dělávám polévku.
Klasickou, jako ze zelené a nezahuštěnou variantu Turecké polévky z červené čočky (čočka, řapíkatý celer, rajčata, mrkev, cibule, vývar, česnek, trochu protlaku, kari/chilli, ne mléko, ne ředkvičky)
Část rodiny čočku nemůže či nemusí. Jiní mají rádi hlavně polévku.
Nejvíce mi vyhovuje čočka hnědá, na kterou mne přivedla kamarádky s celiakií (je to jediný druh, po kterém nemá žádné potíže). U nás běžně v regálech obchodů není.