Objevil jsem ameriku ?

Už se nedivím, proč bylo lépe v době před rokem 1989. Všichni pracující vytvářeli nějaké hodnoty ze kterých šly výnosy (zisky) do státní pokladny, která si mohla dovolit dotovat různé skupiny, různé odvětví jako zemědělství, strojírenství, dopravu, služby , zájmové organizace, poskytovat novomanželské půjčky, vyplácet dětské přídavky, stavět byty, mít bezplatnou lékařskou péči atd. atd.
A dnes vytváříme zisky jednotlivcům a skupinám, které své zisky převádějí na svá konta zahraničních bank a užívají si peněz vytvořené z naší krve a potu! Státní pokladna zeje prázdnotou a aby nebyla docela prázdná, vymýšlí různé daně, které mi hlava nebere!
Tak co, objevil jsem ameriku ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

no, a hlavné mesto objavíte až vtedy, keď zistíte, že 80% robotníckych profesií dosstáva základnú mzdu (zdaniteľnú) vo výške minimálnej mzdy a zvyšok „keš“ (nezdaniteľný), keď zistíte, že ľudia, ktorí produkujú, zarábajú najmenej, kdežto neproduktívni najviac (bankári, manageri, obchodníci …), že zisk neplynie z výroby ale zo kšeftu, že do tretieho sktoru sa tlačia zbytočné prachy, že politici nežijú na zemi ale s hlavou v oblakoch …

Další odpovědi
zjentek

státy nesou břemeno postarat se o své občany. Občan si tuto službu předplácí formou daní. K tomu by měla existovat pevně daná a nezvratná pravidla. Někteří jsou si však rovnější. Žádná amerika, jen primitivní pravidla.

Xantyp

Pokud jse jmenujes Krištof Kolumbus tak si tu Ameriku objevil.