bydlení

objekt jen s č.p.(bývalý linkusak)dají mi tam trvalé bydliště nebo musí mit i č.ev.?

Objekt bude v mém vlastnictví,ale není v katasrtu,byla to ubytovna čili objekt k bydlení,ale stavba jiná.Co musím udělat abych získala ve svém vlastním objektu trvalé bydliště?Mam školou povinneho syna a tr.bydliště je pro nás pry nutnosti. Děkuji za odpoved

Nejlepší odpověď
standa

Pokud má zmiňovaný objekt ŘÁDNÝM způsobem přidělené ´číslo popisné´, tak se nepochybně musí jednat o objekt, který je podle stavebního zákona určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci → v takovém případě, stačí když se dostavíte na úřad (budete potřebovat svoji občanku + doklad o vlastnictví tohoto objektu), kde si podáte žádost a vyplníte přihlášku o zaevidování trvalého pobytu.

p.s. místem trvalého pobytu může být objekt, který má třeba jen číslo popisné nebo jen číslo evidenční nebo orientační – viz § 10/1 zákona o evidenci obyvatel

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb00­133&cd=76&typ=r