moni1997

Obhajoba AP a otázky

Dobrý den, co když neodpovím na všechny otázky od vedoucího práce tak i oponenta u obhajoby? Bude to vadit moc? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
petrph

Napsal bych to takhle.. „Je špatný když zůstaneš mlčet a neodpovíš vůbec nic“.
Právě proto že to je (i verbální) obhajoba Tebou vytvořené odborné práce. Čili ty zásadní věci, které jsou v té práci, znát máš. Až pokud se ptají na něco jiného, tak se dají naučit věty, jako „toto nebylo účelem mé odborné práce ", nebo " "řeším to v té práci jinak“.. a pod.
V čem je totiž to riziko, že takovými dotazy si mohou ověřovat, jestli je to Tvoje odborná práce a ne odněkud okopírovaná, o které toho moc nevíš.
Ale v zásadě, a vedle toho, a pokud ta práce sama o sobě kvalitní je, tak kvůli nějakému výpadku v paměti, nebo i stressu by tě vyhodit neměli.. 🙂