aliendrone

Období chladu je tu! Co nás čeká?

Bude další lockdown? A bojí se Kepler? >>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7vkjCwkFsAc

Nejlepší odpověď
annas

Je jasné, že zima je období chladu, aby bylo možné se zahřát. Přece chlad, zima jsou nedostatkem tepla, byť třeba i v srdci člověka.

Proto je třeba mít nohy v teple, žaludek o hladu a hlavu v chladu – španělské přísloví.

Možná ani zlý studený vítr nepůsobí takový chlad jako netolerantní jedinci .

Je pravda, že na úplnou obnovu našich dosavadních životů možná budeme muset ještě , čekat, ale dočkáme se? Bude opět jaro a svítit sluníčko?

Další odpovědi
Kepler

Já už se nemám čeho bát, mně jeblo celkem nedávno. V Bulharsku jsem na letišti málem ztratil všechny doklady a prachy a pak jsem pokusil zapálit kavárnu na promenádě u moře. Sranda jak cyp. Z období chladu bobky nemám, zapálím, co se dá. Hoooří, má panenko srdce jenom pro tebe, když nechytne. tak mě ojebe…

JežíšKristus

Chlad.

paul1

Posezení u kamen.

led

Když počasí nepřeje, zahřejem se u kamen. Pak v médiích čteme, slyšíme a taky vidíme, jak jsou silničáři a teplárny připraveny. Věřte, nevěřte… Je to zázrak, když každej rok máme zimní období chladu a někdy i letní období chladu?
Ale kde sa zahřejem, když v lidech a jejich činech skučí chlad a mráz… Pomůže nám lockdown, nebo skočíme na panáka?

Pepa25

Jako většina věcí na světě je to trochu složitější, resp. se nám tu schází více faktorů:

  1. hodně lidí má aktuálně slabou imunitu, protože poslední dvě sezóny žili víc ve skleníku než obvykle (→ bude to zlé)
  2. více se řeší každé respirační onemocnění, normálně by s trochou kašle všichni fungovali dál, teď hlavně děti a kancelářské krysy slyší „raději zůstaňte doma / na hom officu“, resp. se řeší každé prsknutí, takže se i odchytí víc případů COVIDu, které by jinak prošly (→ bude „zle“ papírově)
  3. očkování je poměrně účinné, ale méně, než se čekalo + 1/3 není očkovaných vůbec (→ bude zle)
  4. ekonomika na tom není dobře, Škodovka dnes zastavila výrobu (→ bude snaha nedělat tvrdý lockdown)

Moje shrnutí: čekají nás slušné zmatky a poměrně velká nejistota.

dubraro

Zima. A lockdown. A možná i blackout(y).

Rokio

V následujících dnech nás čeká babí léto. Středa má být nejteplejší den týdne a má být opravdu pěkně. Od čtvrtka bude vichřice kromě Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Pepa25

A aby to nebylo jen o pocitech, tak slovo odborníků (ne moc ootpimistické): odolnost populace je ve 3 scénářích: otpimistický = celková odolnost populace značná (>75 %), kdekdo to buď prodělal nebo je očkovaný, tzn. mám kolektivní imunitu; mediánový =proočkovanost a prodělání nemoci jsou nezávislé a imunita populace po očkování klesá podle pesimističtějších odhadů současných studií → budeme mít další vlnu, ale mírnější; pesimistická: proočkovanost a prodělání nemoci jsou pozitivně korelované (t.j. kdo nemoc prodělal byl ochotnější se očkovat), imunita populace po očkování klesá podle pesimističtějších odhadů současných studií → čeká nás krušná zima, kdy si to celká část populace prodělá.
Tak si vyberte …
https://www.me­ses.cz/stanovis­ko-meses-k-vyvoji-epidemie-covid-19-v-podzimnich-mesicich-2021/

aliendrone

led>>> Ó lasičko přenádherná, já bych VĚDĚL JAK SE ZAHŘÁT! Je to takový VELICE starobylý, dávno známý způsob (dokonce v něm nefiguruje žádná elektronika!), ale na jeho účinnost si NELZE stěžovat (pokud se to dělá OPRAVDU „s nasazením a entuziasmem“)! Jen mám obavy, aby Kepler nechtěl autorskoprávní poplatky (je dost možné, že stál u jeho objevu/zrodu). ;) :D :D

Emefej

alien > pokud se chceš zahřát, nabízím ti možnost. Právě my přivezli 18 kubíků dřeva, někdo to musí naštípat. U toho by ses zahřál dost…

aliendrone

Emefej>>> 18 METRŮ při mé aktuální kondici, zvláště na zádech? Ani s motorovkou/cir­kulou a štípačkou dříví! Leda bys mi dal čas tak do konce týdne řekněme. ;) :)

Twl, to už snad ani není výzva, ale POKUS O VRAŽDU! ;) :D :D

led

emefej, nespoliehajte sa aliendrona, tou kyselinou, čo má miesto slín a potu, by drevo zničil. Hneď by ste mali domáci frostylockdown. Radšej sa spoľahnite na domáce zdroje, napríklad seba.

aliendrone

Kepler>>> No moc se neraduj ty PYROMANE, měls jen kliku, že tě díky sýroidní pokožce HNED Z PRVNÍ nepovažovali za teroristu! ;) :)
Navíc – z vlastní zkušenosti vím, jak zatrachtilá může být destilace těkavých látek a co všechno se může stát. Život v oblaku par etheru, toluenu, chloroformu, metanolu aj. produktů Keplerových palíren a kvasíren a.s. je jak ruská ruleta, nevíš dne ani hodiny! Takže obavy JSOU NAMÍSTĚ a to bez ohledu na počet VOPICHŮ, které jsi absolovoval! Máš za sebou ČTVRTOU vakcinaci? ;) :D :D