Avatar uživatele
aliendrone

Období chladu je tu! Co nás čeká?

Bude další lockdown? A bojí se Kepler? >>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7vkjCwkFsAc

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Pepa25 před 921 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Je jasné, že zima je období chladu, aby bylo možné se zahřát. Přece chlad, zima jsou nedostatkem tepla, byť třeba i v srdci člověka.

Proto je třeba mít nohy v teple, žaludek o hladu a hlavu v chladu – španělské přísloví.

Možná ani zlý studený vítr nepůsobí takový chlad jako netolerantní jedinci .

Je pravda, že na úplnou obnovu našich dosavadních životů možná budeme muset ještě , čekat, ale dočkáme se? Bude opět jaro a svítit sluníčko?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já už se nemám čeho bát, mně jeblo celkem nedávno. V Bulharsku jsem na letišti málem ztratil všechny doklady a prachy a pak jsem pokusil zapálit kavárnu na promenádě u moře. Sranda jak cyp. Z období chladu bobky nemám, zapálím, co se dá. Hoooří, má panenko srdce jenom pro tebe, když nechytne. tak mě ojebe…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JežíšKristus

Chlad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Posezení u kamen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Když počasí nepřeje, zahřejem se u kamen. Pak v médiích čteme, slyšíme a taky vidíme, jak jsou silničáři a teplárny připraveny. Věřte, nevěřte… Je to zázrak, když každej rok máme zimní období chladu a někdy i letní období chladu?
Ale kde sa zahřejem, když v lidech a jejich činech skučí chlad a mráz… Pomůže nám lockdown, nebo skočíme na panáka?

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Jako většina věcí na světě je to trochu složitější, resp. se nám tu schází více faktorů:

  1. hodně lidí má aktuálně slabou imunitu, protože poslední dvě sezóny žili víc ve skleníku než obvykle (→ bude to zlé)
  2. více se řeší každé respirační onemocnění, normálně by s trochou kašle všichni fungovali dál, teď hlavně děti a kancelářské krysy slyší „raději zůstaňte doma / na hom officu“, resp. se řeší každé prsknutí, takže se i odchytí víc případů COVIDu, které by jinak prošly (→ bude „zle“ papírově)
  3. očkování je poměrně účinné, ale méně, než se čekalo + 1/3 není očkovaných vůbec (→ bude zle)
  4. ekonomika na tom není dobře, Škodovka dnes zastavila výrobu (→ bude snaha nedělat tvrdý lockdown)

Moje shrnutí: čekají nás slušné zmatky a poměrně velká nejistota.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Zima. A lockdown. A možná i blackout(y).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

V následujících dnech nás čeká babí léto. Středa má být nejteplejší den týdne a má být opravdu pěkně. Od čtvrtka bude vichřice kromě Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

A aby to nebylo jen o pocitech, tak slovo odborníků (ne moc ootpimistické): odolnost populace je ve 3 scénářích: otpimistický = celková odolnost populace značná (>75 %), kdekdo to buď prodělal nebo je očkovaný, tzn. mám kolektivní imunitu; mediánový =proočkovanost a prodělání nemoci jsou nezávislé a imunita populace po očkování klesá podle pesimističtějších odhadů současných studií → budeme mít další vlnu, ale mírnější; pesimistická: proočkovanost a prodělání nemoci jsou pozitivně korelované (t.j. kdo nemoc prodělal byl ochotnější se očkovat), imunita populace po očkování klesá podle pesimističtějších odhadů současných studií → čeká nás krušná zima, kdy si to celká část populace prodělá.
Tak si vyberte …
https://www.me­ses.cz/stanovis­ko-meses-k-vyvoji-epidemie-covid-19-v-podzimnich-mesicich-2021/

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó lasičko přenádherná, já bych VĚDĚL JAK SE ZAHŘÁT! Je to takový VELICE starobylý, dávno známý způsob (dokonce v něm nefiguruje žádná elektronika!), ale na jeho účinnost si NELZE stěžovat (pokud se to dělá OPRAVDU „s nasazením a entuziasmem“)! Jen mám obavy, aby Kepler nechtěl autorskoprávní poplatky (je dost možné, že stál u jeho objevu/zrodu). ;) :D :D

Avatar uživatele
Emefej

alien > pokud se chceš zahřát, nabízím ti možnost. Právě my přivezli 18 kubíků dřeva, někdo to musí naštípat. U toho by ses zahřál dost…

Avatar uživatele
aliendrone

Emefej>>> 18 METRŮ při mé aktuální kondici, zvláště na zádech? Ani s motorovkou/cir­kulou a štípačkou dříví! Leda bys mi dal čas tak do konce týdne řekněme. ;) :)

Twl, to už snad ani není výzva, ale POKUS O VRAŽDU! ;) :D :D

Avatar uživatele
led

emefej, nespoliehajte sa aliendrona, tou kyselinou, čo má miesto slín a potu, by drevo zničil. Hneď by ste mali domáci frostylockdown. Radšej sa spoľahnite na domáce zdroje, napríklad seba.

Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> No moc se neraduj ty PYROMANE, měls jen kliku, že tě díky sýroidní pokožce HNED Z PRVNÍ nepovažovali za teroristu! ;) :)
Navíc – z vlastní zkušenosti vím, jak zatrachtilá může být destilace těkavých látek a co všechno se může stát. Život v oblaku par etheru, toluenu, chloroformu, metanolu aj. produktů Keplerových palíren a kvasíren a.s. je jak ruská ruleta, nevíš dne ani hodiny! Takže obavy JSOU NAMÍSTĚ a to bez ohledu na počet VOPICHŮ, které jsi absolovoval! Máš za sebou ČTVRTOU vakcinaci? ;) :D :D

Nový příspěvek