Avatar uživatele
f.filipmach

Obchod z internetového bazaru, jak se pojistit při koupi?

Chci koupit předmět (hodinky) za 4500 kč. Pán, který mi je má prodat je z větší dálky a řekl, že hodinky mi prodá jeho kolega, který sem jezdí služebně jednou za čas. Hodinky mají být ještě rok v záruce, ale pokud by s nimi bylo něco, na co bych hned nepřišel, a bylo by to závažné, mohu se nějak domoci kompenzace, či vrácení peněz? Co bych měl udělat pro to, aby byl obchod pro obě strany bezpečný (mne i dotyčného pána)? Děkuji
Doplňuji:
Měl bych tedy zhotovit nějakou smlouvu nebo by mohlo stačit i zaslání na dobírku jako doklad o koupi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2514 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jsou hodinky ještě v záruce, měl bys spolu s nimi dostat záruční list (nebo třeba kupní doklad), v tom případěsi zkontroluj, zda skutečně ´sedí´ typ a seriové číslo.
Jinak - za předpokladu osobního převzetí věci, si důkladně zkontroluj, zda opravdu odpovídá popisu a uzavírané smlouvě, protože pozdější reklamace a nároky (i když bys na ně, případně, měl nárok - toto nelze říct obecně) bude velmi obtížné až nemožné vymoci.
Doplňuji:
Doklad o koupi - pro případnou reklamaci se musí jednat o doklad vystavený původním prodejcem (kupní/prodejní doklad, záruční list) - s dokladem o této své koupit "od pána" se žádné reklamace - např. v autorizovaném servise, nedomůžeš - ledaže by ti záruku poskytl přímo "pán" (aktuální prodejce), ale tos asi na mysli neměl - tedy doklad od dobírky je ti zhola k ničemu.
Kupní smlouva s "pánem" by měla řešit to, aby se předmět koupě shodoval s popisem v inzerátu (ale nad prohlídku při osobním převzetí není - před zaplacením). Taky by ti mohla pomoci, pokud by hodinky byly - např. kradené. Ale její vymahatelnost je obtížná, v případě neochoty druhé smluvní strany by ti v podstatě zbývalo jen obrátit se na soud, což je drahé a nejisté.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony