Kepler

Co říkáte na to, že obvoďáci zavírají ordinace?

Kolem šesti tisíc lékařů ve středu zavřelo své ordinace na protest proti tomu, že jsou málo placeni a že jim stát diktuje další nové nevyhovující podmínky. https://www.sez­nam.cz/zpravy/cla­nek/az-70-tisic-pacientu-si-musi-hledat-noveho-lekare-po-stavce-skonci-desitky-praktiku-38623?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp V čem jim stát vlastně zkomplikoval práci?

Nejlepší odpověď
mosoj

Doktorský gang, nemá rád když je na něj vidět. Výborný nápad IZIP popravil , no a elektronické recepty jim také nejdou pod fousy. Halt to zase odnese babička na trhu.

Další odpovědi
Muffz

To je tak, když lékaři dávají recepty na cokoliv za nějaký ten úplateček. Nebo jsou to staří lidé, kteří se nemají chuť učit s počítačem. U nás jsou elektronické recepty samozřejmostí už roky, naučí se to každý. Je to stejné jako EET, lidi radši zavřou své firmy / ordinace, budou řvát, jak je stát proti nim, než aby podporovali růst úrovně.

Co jsem viděl, tak se jim nelíbí, že nebudou dostávat peníze podle toho, kolik mají pacientů v kartotéce, ale podle toho, kolik provedou vyšetření. Což je logické. Proč by měly být peníze za někoho, kdo tam přijde jednou za dva roky? Na druhou stranu dostanou více peněz za důchodce, kteří tam budou chodit co dva týdny. Prostě zase změna, i když dobrá, a už se to lidem nelíbí. Klasická česká nátura.

briketka10

Snad na to měli právo. Nevím.
K OL moc nechodím. Ten, kdo
k nim šel a nepochodil, zajde
zítra.
Nic se tak strašného nestalo.
Akutní případy řešila pohotovost.

Proč lékaři stávkovali:
https://www.li­dovky.cz/cast-lekaru-a-lekaren-bude-ve-stredu-stavkovat-chteji-vic-penez-pv0-/zpravy-domov.aspx?c=A171017­_131732_ln_do­mov_ele

Drap

říkám na to, že zřejmě neordinují, když mají zavřené ordinace.

ivzez

Od lékařů očekávám, že budou léčit.
Nepřijde mi fér jim diktovat, jak mají svou práci dělat.

Mám vynikající praktickou lékařku, která odmítá pracovat s PC.
Obávám se, že bude jedna z těch, kdo ordinaci zavře…

marci1

Uvádějí, že hlavními důvody je dlouhodobé podhodnocení ambulantní péče, rostoucí byrokracie a plánované povinné zavedení elektronických receptů a elektronické evidence tržeb.
Povinné elektronické recepty začnou platit od 1. ledna 2018, elektronická evidence tržeb pak od 1. března 2018. 🙂
Zdroj: https://blanen­sky.denik.cz/zpra­vy_region/prak­ticti-lekari-budou-stavkovat-kvuli-e-receptum-i-elektronicke-evidenci-trzeb-20171017.html

Jiří Bohumil

Navrhované změny jim komplikují jejich pohodlný a zavedený život. Staří se nejsou schopni a ochotni naučit na PC, mladším vadí změny. A vše dohromady navíc využívají k tomu, aby navýšili své příjmy. A protože nás mají jako svá „rukojmí“, neboť je během života, někdo více a někdo méně potřebuje, tak „tlačí na pilu“.

anonym

Že se v budoucnosti se počítá stím že buď budou stávkovat častěji nebo i ten zbytek odejde do ciziny,zajímavé je že v Anglii,v Kanadě ani v Austrálii ani Americe nikdy žádné lékařské protesty ani stávky nebudou ani nebyly a všichni ví proč! Jen v ČR je to jak v kocourkově.

bolak

To je vidět že nemají empatii, neumějí se vcítit do toho jak těm ordinacím asi je, když je můžou jen tak zavřít ☹ Měli by zavřít je, a schválně jak by se jim to líbilo.

Kryšpín

Zachovejte klid, nastoupí mladí zkušení co neznají najdou v počítači, který perfekt ovládají, ovšem až nebezpečný Putin vypne počítačovou síť budou nuceni hledat v různě v brožurách, ale jinak bude velký příliv lékařů z Rumunska Bulharska a dalších zemí.
Nedávno jeden moudrý velmi vzdělaný šlechetný politik sdělil, přijde k nám 4 tisíce Vietman-zdravotních sestřiček, bohužel dosud nepřilétla ani jedna. Čest mudrcům.

jiri Linhart

Kdyz stat chce mit dostatek lekaru,at je za Odvedenou praci taky zaplati ! Nedivim se,ze lekari jdou delat do Nemecka a pod. Akutni pripady lekari neodmitnou i kdyz stavkuji ! Kdyz muzou stavkovat jini,i lekari maj na to pravo ! Ale je prasarna,ze lekar dostava zaplaceno i za to,ze Vas ma v kartotece a Vy k lekari nejdete cely rok ! At jsou zaplaceni za ODVEDENOU PRACI ! Vse se zdrazuje,najmy,e­nergie a pod. A kdyz lekarum narustaji naklady a jsou X let placeni stejne,je to Prasarna ! A to nepisi o tom,ze lekar ve 13 h zavre ordinaci a padla ! Musi jezdit na navstevy ke starym a nemohoucim lidem ! Takze tvrzeni CT,ze lekar odmaka 30 h tydne je Hovadina ! Nehlede na to,ze se lekar Musi ucit cely zivot ! Jen fakulta mu nestaci ! A stavka 1 den nikoho z pacientu nezabije ! At Stat Dobre lekare za Odvedenou praci Dobre zaplati ! Pak utikat jinam nebudou ! A ze by stat lekare nejak horentne platil,to neplati !

tobby

Nechce se jim učit se zacházet s PC, mají strach, že jim bude vidět pod prsty. O peníze jim nemůže jít. Jestliže má doktor 1000 pacientů, dostává měsíčně bezpracně 100 000 Kč. Kapitační platby jsou nemravnost a netýkají se jen obvoďáků. Na elektonizaci zdravotnictví stejně jednou musí dojít. Vývoj nezastaví a čím k tomu dojde později, tím pro ně hůř.

mariohlas

Ten problém je trochu širší. Čeští lékaři si už řadu let stěžují na nízké příjmy a srovnávají je s příjmy svých kolegů na Západě (samozřejmě neberou v úvahu průměrné platy tam a tady). A jaksi „zapomínají“ na to, že v ČR vystudovali zadarmo, kdežto tam si medici musejí studium platit ; ti z méně majetných rodin si na studium musejí brát půjčky, které pak splácejí řadu let.
Proto nad jejich útlakem nepláču, zvlášť když si vzpomenu na jejich pár let starou akci, při níž po celé republice jezdily pohřebáky nebo sanitky se smutečními stuhami a nápisem „Náš exodus, váš existus“ (náš odchod, vaše smrt).
Ty doby, kdy si lidé lékařů vážili, jsou už nenávratně v … ; dnes je medicina bussiness as usually.

John Wick

No,když sew doktorům nelíbí jejich platy (mimocodem velmi slušné),tak at do toho Německa táhnou.Aspon nebudou zabíjet tolik lidí u nás a nebo z nich dělat živoucí květák (na to jsou specialisté),ale v Německu.Pro nás dobré,ne?

Dochy

MOSOJ: Myslím, že IZIP nepopravili doktoři, ale politici… Bylo velké haló kvůli tomu, že s IZIP přišli nějací členové ODS a nedejbože by za tento nápad snad mohli i od VZP dostat nějaké peníze i bez výběrového řízení.

Jak a proč provést výběrové řízení na produkt který je (nebo ve své době byl) unikátní a nikdo jiný jej nenabízí, protože jej nevymyslel, jsem dosud nepochopil…

Kepler

Mně se jedná o konkrétní příčiny. Prý ty e-recepty nefungují?

Emefej

Prý fungují, ale nejsou kompatibilní s jejich současnými programy. Doktoři si tam údajně budou muset koupit veškerý SW nový.

Kepler

Tak to by mohlo být vysvětlení, ale na to, aby si koupili nový SW snad mají peněz dost. Ale jestli je to s jejich odměňováním tak, jak píše Muffz, tak už chápu, odkud vítr vane.

Klaproth

Náš obvoďák říkal, že problém není v ceně nového programu. Problém je prý v tom, že nelze jednoduše přenést data ze starého do nového. Údaje každého pacienta se musí ručně přepisovat a z důvodů ochrany údajů to nesmí dělat nikdo jiný, než doktor. Pro dvaasedmesátiletého doktora s více než 3000 pacientů to může být problém.

Jiří Bohumil

Za těch min. 150 000,– Kč za měsíc, a to jen kapitační platby, by si měl ten čas udělat a na počítači se případně naučit.
https://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/prakticti-lekari-inkasuji-desetitisice-i-kdyz-k-nim-nechodite-20170530.html
Ale spíš asi půjde o to, že by ji mohli zrušit!

John Wick

No jo,ale oni jsou zvyklí krást víc.Co kdyby chudák neměl na úvěr svého BMV?To by byla rana.Když zrušili onen třicetikoronový poplatek,tak bračeli jak želvy.Do zdravotnictví ani korunu!!!Černá díra.Kdyby tam šel celý státní rozpočet,tak mají pořád málo.Přitom by se nemuselo ani tak šetřit,stačilo by nekrást.Ve zdravotnictví je to ještě horší než na Ministerstvu obrany a to už je co říct.Nakonec,býválý ministr zdravotnictví Němeček by o předražování přístrojů mohl povídat.Třikrát předražený přístroj.A at mi nikdo neříká,že z toho nic neměl!No jo,když naši vyšetřovatelé nenajdou ani nos mezi očima,tak je to těžké.

Klaproth

Máš obvodák říkal, že asi ordinaci zavře. Je už starý, dlouho přesluhuje a má na to nárok. Problém bude s novým doktorem, nikdo nechce na obvod, každý chce pracovat na klinice estetické medicíny.