annas

O kterého českého básníka jde?

„Věřím, že hledat krásná slova je lepší než zabíjet a vraždit“.
Těmito i dalšími verši významného českého básníka, který se narodil 23. 9. 1901, si zpříjemnili cestu miliony pasažérů v londýnském metru.
Proč tento básník patří k našim nejvýznamnějším?
Doplňuji:
Omlouvám se za nepozornost.

Původně jsme napsala cestující si zpříjemnili, poté opravila na miliony cestujících, ale sloveso neopravila. Patří tedy miliony cestujících si zpříjemnily.

Nejlepší odpověď
quentos

Jaroslav Seifert, jediný český držitel Nobelovy ceny za literaturu. Představitel poetizmu; svět si získal právě originálním experimentováním se slovy, obraznostmi a symbolikou, narušováním tradiční logické stavby básní.

Zdroj: http://unyx.blog­.cz/0706/umelec­ke-smery-na-pocatku-20-stol

Další odpovědi
pondělí

ano užasný komunistický básník,až se nabažol socialistických privilegií,tak se bouřil,vešel v nemilost a díky Havlovi,zíslkal nobelovu cenu,
tím ale nekomentuju jeho krásu veršů.hlavně počátečních,
Viz Kytička fialek.