mezera

O jaký trestný čin jde?

MUDr.(ové), kteří tzv. „posvětí“ zdravotní stav zaměstnance(kyně) jako „vyhovující“ např. při pravidelných, povinných lékařských prohlídkách, ale i mimo tyto prohlídky, i když zcela prokazatelně vědí, že zdravotní stav uvedeného jedince je ZCELA NEVYHOVUJÍCÍ A ZCELA V ROZPORU s právními předpisy, trestně odpovědní za své úmyslné jednání?

Pokud osoba, která ze zdravotních důvodů by neměla vykonávat funkci, kterou zastává a MUDr. o tom zcela jasně a prokazatelně ví, ale svým nepravdivým „posudkem“ nezabrání této osobě vykonávat tuto funkci a taková osoba způsobí svým jednáním hmotnou nebo jinou škodu. Je MUDr. spolupachatelem?

Je osoba, která zná svůj zdravotní stav a ví, že by nanou funkci neměla zastávat, ale nepravdivým „posudkem“ MUDr.(a)(ky) jé této osobě umožněno funkci zastávat, trestně odpovědná za své jednání – tedy, že např. neoprávněně pobírá „plat“ za výkon funkce a nezákonně se takto obohacuje a způsobuje škodu svému zaměstnavateli? např. STÁTU …

Odpovědi
klumprt

Celé je to nesmysl a není to tak. MUDr. (ové) jsou poctiví lidé a neudělali by to ani za peníze.

Poškození cizích práv podle § 181 tr. zákoníku

v případě, že se na tom někdo obohatí
Podvod podle § 209 tr. zákoníku

SteimlX

Všechno je v pořádku, nic se neděje, je to zaběhnutá praxe, MUDr. (ové) si můžou dělat co chtějí, mají na to školy