Michal Kole

O čem a k čemu slouží ty Benešovi dekrety ? Stačí mě vysvětlení jedním souvětím.

Nejlepší odpověď
Bedy

Jednoduše – po válce byly z ČSR vyhoštěni sudetšstí němci a byl jim zkonfiskován majetek – baráky, pozemky, případně továrny, apod. S sebou si mohli vzít akorát asi jen 25kg na jednu osobu, poslali je na vlak a do Německa.
No a kdyby se nedej bože stal prezidentem Karel Schwarzenberg, tak by se mohlo stát, že by časem se ten majetek oněm němcům vrátil a nebo by třeba byli odškodněni finančně. Tím pádem my lidé, co žijeme v bývalých Sudetech (české pohraničí) bychom klidně mohli přijít o střechu nad hlavou.

Chudáka Edvarda Beneše chtěl KS poslat do haagu. A to se prezentuje jako druhý Václav Havel. No huba by mě musela upadnout. Tohle hraničí s drzostí.

Další odpovědi
sevos

Nebude se vracet majetek Sudetákům.

nimbus4

Retribuce plaveckých bazénů.