kulichuck

O bohu – je všemocný?

Může si bůh udelat tak velkou a horkou kukuřičnou placku že ji sám nesní?

Nejlepší odpověď
Tata

Jestli bůh umí vařit, to nevím ale asi ano když svojí manou zásoboval židy v poušti několik let, ale rozhodně není všemocný. Proč hnal tak rychle Lotta s rodinou ze Sodomi a Gomory, vždyť stačilo chvíli počkat. Pokud to byla jen zkouška víry a oddanosti, proč musel zničit dvě města.
Když je tak všemocný, proč nechal popravit svého syna a vlastně pokud vezmeme v potaz i jeho trojjedinost, nechal popravit sám sebe. Můžete mi namítnout, že bohu nikdo do mysli nevidí. To je pravda, ale pokud stvořil člověka k obrazu svému musel i jako člověk uvažovat, mít podobné emoce ale i chyby.

Další odpovědi
led

Všemocný môže byť.
Vševedúci asi nie. Ak skúša pevnosť človeka v jeho viere, ako to, že nevie vvopred, ako sa človek zachová. Ak vie, tak načo skúša. Hľadá výnimky? 🙂

Kukucz

K titulku – podle všeho možná není bůh (nebo Bůh chcete-li) všemocný ale NEMOCNÝ určitě, a to duševně a již velice dlouho. Bohužel nějaká boží psychiatrie neexistuje, takže máme na výběr buď si jej dále idealizovat nebo být ateisty:D
Jinak s tou kukuřičnou plackou vám neporadím;)

Michal47

To, že si může udělat placku, kterou sám nesní, protože je všemocný, je výrok, který v sobě obsahuje spor, daný významovými pravidly jazyka. Když používáte takovéto argumenty, pak pouze poukazujete na nedokonalost našeho jazyka, do nějž nemá důvod pojem Bůh být montován. Nemá v něm definici. O Bohu nevíme nic a náš rozum vznikl v podmínkách bez jeho účasti. Proto si ho zpětně nemůžeme rozumově odvodit. Všemocnost Bohu připisují některá náboženství. Vidíme však spíše, že tento svět má slabého pána a hřešit je snadné…

anonym

Lev Nikolajevič TOLSTOJ řekl:
„Když neumíš svítit,aspoň nestiň“.
G. B. Shaw: „Kdo umí, ten tvoří, kdo umí méně, ten učí, kdo neumí, ten kritizuje“

oskar

Určiťe!!!