Nulové body u průběhu funkce..

Dobrý večer, chci si jen něco ujasnit..nulové body získáváme z derivace ať už z první či druhé. Když mně vyšla derivace např. 2*(x-6)/x4, tak nulový bod bude 2*(x-6)= 0 Můžu tedy říct, že vždy pracuji jenom s čitatelem pokud je zlomek??? Děkuji

Odpovědi
Alesh

Tak určitě ne. Se zlomkem musíš vždy pracovat jako s celkem, musíš přinejmenším stanovit podmínky, neboť hrozí, že při dosazení určitého x, dostaneš výraz „0/0“.