No řekněte,není to krásné?!

Dnes jsem objevil v malé vesničce malinkatý obchůdek se zašlou cedulí "Smíšené zboží-Jednota).Při vstupu do krámku mě udeřila vůně čerstvé uvařené kávy,kterou si popřávalo několik babiček,které seděly různě na židlích po celém krámku.Za pultem byla paní( asi ve věku 80 let) paní,která zrovna obsluhovala zákazníka.Když na mne přišla řada,poprosil jsem něco na svačinu a tak mi nabídla,před malou chvíli dovezenou,uze­ninu.Poprosil jsem o dvě vychvalované domácí klobásky s pečivem (v 16 hodin !)Na pultu nebyla žádná registrační pokladna,žádná kalkulačka.Ta,velmi příjemná paní,vypočítávala cenu zboží na papírový sáček. V tom jsem si vzpomněl na své dětství,kdy jsem chodil nakupovat do podobného krámku a u srdíčka se mi udělalo krásně teploučko.

Nejlepší odpověď
www

Upřímně závidím lidem tu prodejnu a tobě ten příjemně letargický pocit 😁.

Další odpovědi
tom004

Ještě se najdou i na Šumavě. Jenom je škoda, že se postupně mění v „kamenné vietnam prodejny“. Totéž platí o malých hospůdkách, kde jsem si mohl dát chleba se sádlem a cibulí, vařené žebro z polévky, ta byla také super, s chlebem, křenem a hořčicí, a jiné dobroty. Zkrátka je doba „hambáčů“ a jiných rychlo poživatin nevalné kvality a chuti.

RyuzakiKate

Tak to bych taky chtěla zažít… Žádné otravné pípání a loga všude okolo, ale milou stařenku a zacinkání zvonečku při vchodu dovnitř :)

anonym

Takový krámek fungoval dole ve vsi. Dokonce jsem v něm dva dny musela prodávat. Idyla je to jen pro cizího pocestného. Jinak obchůdky samozřejmě bojují opřežití, lidé tam chodí pro svačinu a báby na kafe aby si podrbaly, protože chlapi mají hospodu. Ví se kdo chlastá (která kupuje pravidelně rum „pro dědečka na grog“, ale denně, aniž by dědeček někdy rum ochutnal), ví se kolik kdo utratí, kdo škudlí, kdo nekoupí dětem ani lízátko, ale v Penny ve městečku se rozšoupne. Také se ví, koho bolí nohy a kdo půjde na operaci s vnitřkem, kde dělají dobře zuby a kdo má prostatu. Krámek se zavřel, obec nestíhala doplácet deficit za provoz a dojíždí jednou týdně pojízdná. Ne jako dřív autobus Jednoty, jen dodávka soukromníka zatroubí na návsi , báby se přištrachají, rychle u okýnka nakoupí, prohodí pár slov a jdou si po svých. Už ani na vsích to není ono.

Damiana

Pěkné, nostalgické 🙂
My měli podobnou prodejnu kdysi tam, kde máme chalupu. Jenže ta prodavačka – důchodkyně (byla fakt ochotná, „stará hokyně“ v dobrém smyslu slova) zemřela, její snacha prodejnu zohyzdila zmiňovanými reklamními plakáty, arogancí, zahuleným prostředím, starým zbožím a hlavně neskutečnou otvírací dobou. Dvakrát týdně na hodinu – a i to nebylo jisté. Naštěstí ani to jí nevydrželo a už tam máme také Vietnamce, který „má všechno“ a otevřeno je (skoro) nonstop. A navíc je i vtipný. Pojmenoval si nový kšeft tak, jak evidentně odposlouchal v hospodě od domorodců – U Rákosníka.:-)

bolak

mám slzy v očích..

je to sice jen zánět spojivek, ale i to se počítá ne? jsem jako vy..

Drap

Bohužel takových míst, kam si člověk může zajít nejen pro nákup, ale i pro úsměv, teplé slovo a pohodu už je jenom poskrovnu. A že takových míst ještě před nedávnem bylo.