lhb

Nezničí potrubí?

Máme doma ucpaný odpad, našel jsem doma ale kyselinu solnou, na které se píše, že odstranuje ucpaný odpad, ale také, že rozpouští kovy.
Doplňuji:
to potrubí zase tak ucpané není voda všechna steče ale pomaleji

Nejlepší odpověď
anonym

Použij hydroxid sodný

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom, jaké máš odpadní potrubí. Ale pokud je ucpané WC, myslí, že kyselina solná nepomůže

gecco

HCl potrubí nezničí, ale jestliže máš opravdu ucpaný odpad, ani příliš nepomůže.
Použij louh sodný (NaOH), ale pozor – žere i kovy (i chrom, mosaz značně, hliník úplně, při delším styku sežere i glazuru na keramice) a je velmi agresivní i na pokožku (kdyby ses potřísnila, rychle polij kůži octem a pak důkladně omyj mýdlem, obyčejným mýdlem, ne nějakou tekutou náhražkou), zacházej s ním opatrně.