Jaromírek

Nezletilý měl vícekrát sex s nezletilým. Jaký je postih?

Doplňuji:
Myslím u soudu!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

Nejlepší odpověď
Funna

oba dva přehnout přes koleno a vytáhnout pásek…
Doplňuji:
to je mi jasné…a protože jste oba nezletilý a odpovídají za vás rodiče, tak by to šlo hlavně na jejich hlavu…takže má první odpověď je v pořádku..
docela by mě zajímalo, kdo koho míní „prásknout“…oba jste porušili zákon…ale ten je napsán hlavně proto, aby chránil bezbranné děti, před dospělými…ne, že se budete „zneužívat“ navzájem!

Další odpovědi
meTTax

Dobrý den,

zákon č. 218/2003 Sb., o soudnictví ve věcech mládeže, uvádí, že osoba mladší 15 let není trestně odpovědna.
Takové dítě, které se dopustilo trestného činu jinak trestného lze uložit opatření na návrh státního zastupitelství.
Soud pro mládež může takovéto osobě a to zpravidla na základě výsledků předchozího pedagogickopsycho­logického vyšetření, uložit tato opatření:

  • dohled probačního úředníka
  • zařazení do terapeutického, psychologického nebo jiného vhodného výchovného programu ve středisku výchovné péče
  • ochrannou výchovu

Zůstávám s pozdravem.

Doplňuji:
Ovšem jak bylo uvedeno, kde není žalobce není soudce.

bolak

Já tomu nějak nerozumím, píšeš „nezletilý s nezletilým“, takže šlo o muže?

Funna zase píše že jde o porušení zákona. Zletilost přece začíná od 18. roku. To mi chcete říct, že když bude oběma 17. let, tak je to trestný? To sou rteda věci. To mi zní jak kdyby to psal sám velký Kole.

Zákony sice moc neznám, to je fakt, ale pamatuju si na jeden citát MUDr. Uzla, když mu byla položena otázka o sexuálním styku dvou mladých pod 15.let a on odpověděl: „Podle zákona, když spolu š*kaj dva čtrnáctiletý, jde jen o dětskou hru“.

Conchus

Proč by s tím měli chodit k soudu? Teď jsou buzeranti chráněni, když mají festival.

01Ricco

Joj tyhle dětské hry..... jinak viz Funna

meTTax

Dobrý den,

pokusím se tedy uvést, jak je to s věky subjektu trestného činu.

Dítětem či mládeží je shodně označována osoba mladší 18-ti let.
Mládež se dá rozdělit na dítě a mladistvé
Dítětem je osoba mladší 15-ti let, není trestně odpvoědna
Mladistvým osoba, která již dovršila 15 let zároveň nepřekročila 18 let věku(zletilost)

Pohlavní soulož ve věku nejméně 15 elt nepřímo dovoluje § 187 odst. 1 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník,

Nezletilou osobou je pak ta, která ještě nedosáhla zletilosti.

Zůstávám s pozdravem.

Jaromírek

§ 187 odst. 1 zák. č. 40/2009 Sb. = neegzistuje!! Prosím vlož odkaz dík!

meTTax

Dobrý den,
ale existuje jde o následující:

  1. Kdo vykoná soulož s dítětem mladším patnácti let nebo kdo je jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let.

zůstávám sp ozdravem.

Funna

ok…takhle definice je v pořádku…ale při takovém dotazu automaticky předpokládám…že se ptá na věk, kdy je ještě „pod zákonem“…tj. 15 let…

bolak

A není to chyba, předpokládat něco co v otázce není? :)

Já bych ti dal taky palec, ale jen kdyby se ta otázka týkala věku pod 15 let, takhle ho dát nemůžu, protože vzhldem k zadání otázky je odpověď chybná :) Za to by mě Dr.Axl zpráskal jak psa…

Jaromírek

Kdo je Dr. AXL?

manon

Máš palec :)

bolak

místní anička dajdou, která všechno ví, všechno zná, protože si to přečetla a když s ní někdo náhodou nesouhlasí, tak co žejo, je to jejich vozhodnutí, je to špatné vozhodnutí a von s tím nic neuděvá…

manon

Nemáš palec, protože v diskusi Ti ho přidělit nejde :) (ten smajl znamená, že se u toho usmívám :) )

manon

a i chechtám a připiš si dva palce :)

aramah

Jen reaguji na poslední tvou větu fakt bomba :)))))))))

Funna

no vzhledem k tomu, že se tu hodně lidí ptá takovým stylem, že někdy asi sami neví, na co se vlastně ptají…tak je přímo nutností předpokládat… .-)
věta „Za to by mě Dr.Axl zpráskal jak psa…“ mě upřímně rozesmála…dík za prodloužení života

anonym

funna nemůžu tě nominovat

Funna

buď v klidu…to mi žíly netrhá .-)

hanulka11

Funna -dala bych těch palců víc…ale bohužel nelze

Funna

děkuji všem (oběma .-) za podporu…