kurec

Nezdá se vám, že na bazos.cz jsou falešné inzeráty nabídek práce?

Tím myslím co u toho píšou.

Odpovědi
prozaik

Nejen na Bazos. Je to i na ostatních webech, včetně stránek MPSV.

Falešné inzeráty, kdy firma ve skutečnosti nikoho nebere, se vyskytují v nabídkách už řadu let. Někteří ředitelé tím udržují ve firmě atmosféru strachu o místo, a tedy větší „loajalitu“ a „pracovní nasazení“, ochotu k přesčasům, nejlépe neplaceným, atd.

Další problém jsou neaktuální inzeráty, kdy místo je již obsazeno, ale trvá týden, dva, i více, než inzerát stáhnou, lidi na to zbytečně reagují a ve statistice to pak figuruje jako „volné“ místo…

Zdroj: https://legacy­.blisty.cz/ar­t/51067.html

ivzez

Máte-li na mysli nabídky práce, pak častěji potkávám
nabídky podnikání, tvářící se jako nabídky práce.

„Inzeráty na nabídky“ neexistují. (Pozor na formulace.)

autacek

Tak terminologicky práci nabízí zaměstnanec, zaměstnavatel práci poptává.

Určitě aji vy se občas chodíte podívat se co mají v obchodě za nabídku, ale nakonec nic nekoupíte, protože to současné co máme ještě dobře slouží (oblečení), nebo na nové nemáme (auto), problém kam vyhodit to opotřebované a s jakou ztrátou (televizor). S prací je to to stejné, jen si možná tuto realitu odmítáme připustit.

Jinou kategorií jsou „nabídky“ práce, která ve skutečnosti není poptávkou po zaměstnanci, ale hledádaním dodavatele a to ještě bůh ví jestli.

anonym

bazoš postrádá narozdíl od třeba aukra systém zpětného hodnocení, takže tam může být potenciálně každá nabídka falešná a vy nemáte jak zjistit jak moc je to pravděpodobné – bohužel.

Zpětné hodnocení a dlouhodobý rating uživatelů by měl být samozřejmost, hned by odhalil ty kteří přijmou peníze ale nepošlou zboží, ty se kterými je obtížná a zdlouhavá komunikace atd … bohužel jsou u nás provozovatelé serverů kteří to ještě nepochopili (typicky bazos, sbazar, letgo) a které hodnocení prodejců kupujícími neumožňují.