Nezdá se vám, když míjíte auta, že je spousta vozů jednookých?

Mám za to,že žárovky jsou nekvalitní,ale já ,jako řidič,vadnou žárovku vyměním za novou,proto že se řídím heslem: Vidět a být viděn!
Doplňuji:
roxy52 má pravdu. Výměna žárovky levého světlometu u Peugeotu 306,r.v.96 je strastiplná.Je třeba rozebrat přední masku vozu!

Nejlepší odpověď
hanulka11

ano, také jsem nedávno byla jedoočko a je to chvilka vyměnit to- mám pocit, že
si toho mnoho řidičů ani nevšimne že prostě jedou " s jedním světlem |"
Doplňuji:
to ale přeci neomlouvá i když je špatný přístup........

Další odpovědi
Alesh

Je to lajdáctví i lidská blbost. Co je ale další nešvar typický pro české silnice, jsou neseřízené světlomety. Člověk na ně blikne dálkovejma a nechápou. 🙂

Drap

Bývá to dost často, ale vzhledem ke stavu silnic neni divu že se co chvíli něco uklepe

roxy52

Ano,je jich spoustu,ale u některých značek je docela nemožný přístup k výměně žárovky,proto asi taková spousta ,,jednookých".

anonym

jednooké jsou ještě i poměrně dobré, ale tak když přecházíte v dešti silnic jako dneska já a najednou je dvacet metrů před váma rychlý auto, které nešlo slyšet, navíc splívalo s okolím a nesvítilo, sem řidičce ukázal, ať si rožne a ona mi pomálí vynadala :)

led

Žiaľ, akosi sa to rozmohlo. Stretnutie s takým autom v neosvetlenej ulici je veľmi nepríjemné. Oslepený chodec uhne pred motorkou, a to je auto. Tie následky …
Poznám z vlastnej skúsenosti, chvalabohu, uhla som na správnu stranu.
Neviem, či ide o lenivosť vodičov, alebo o technologickú zložitoť výmeny žiarovky, alebo žiarovky sú nedostatkový tovar?

ARIS

Jednookých vozů jezdí spousta. Pravidelně jezdím delší trasy a někdy je to děs. Večer nebo v noci nevím zda proti mě jede motorka nebo auto. Často potkávám auta se špatně seřízenými světly, vedne to ještě jde, ale když je tma … Sami jistě víte jak je to nepříjemné když vám jede takové auto za zády.
Je pravda, že u některých vozů je přístup k žárovce dost složitý, to ale nikoho neomlouvá. Pravidelně jednou týdně kontroluju zda mi všechna světla fungují, nezabere to tolik času. Už víckrát jsem jel za někým komu problikávaly směrovky když sešlápl brzdu … Ale to je už o něčem jiném