P70

Nezapaluje svíčka ve válci motoru. Kde je problém?

Dobrý den, v autě mi přestala fungovat zapalovaci svíčka. Zkoušel jsem ji vyměnit za novou a stále nefunguje, tudíž to svíčkou nejspíš nebude. Trafo před svíčkou bude nejspíš taky v pořádku. Neměl jste někdo někdy podobný problém? Děkuji

Nejlepší odpověď
dubraro

U klasického auta: Přerušovač, kondenzátor, rozdělovač, cívka, kabel, fajka, svíčka.
U moderního: Řídící jednotka, cívka, kabel, fajka, svíčka.
U moderního auta s řídící jednotkou motoru by mělo být možné něco zjistit z výpisu diagnostiky.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Celkové možnosti, kde by mohla být poruch Ti odpověděl dubraro. Pokud by jsi chtěl konkrétněji, bylo by nutno specifikovat systém (klasika, nebo řídící jednotka). A jak víš, že zapalovací cívka (podle tebe „trafo“) je v pořádku? Pak by mohl být vadný faja, kabel a mohl by být i zkratovaný kondenzátor, případně (jde-li o klasiku) porucha v přerušovači. Pokud jde o elektroniku, pokud to nejsou ten kabel a faja, případně „zapalovací lišta“ , pak pomůže zřejmě pouze servis. Je nutná diagnostika. Bez ní asi nemáš šanci.:-(

Kepler

Podobný problém jsem taky měl, byl vadný zapalovací kabel ke svíčce. Ale jak píše dubraro, problém může být i kdekoliv jinde.

plebs

Záleží zda je to Trabant, neb Corveta