Avatar uživatele
P70

Nezapaluje svíčka ve válci motoru. Kde je problém?

Dobrý den, v autě mi přestala fungovat zapalovaci svíčka. Zkoušel jsem ji vyměnit za novou a stále nefunguje, tudíž to svíčkou nejspíš nebude. Trafo před svíčkou bude nejspíš taky v pořádku. Neměl jste někdo někdy podobný problém? Děkuji

Zajímavá 0 před 2287 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

U klasického auta: Přerušovač, kondenzátor, rozdělovač, cívka, kabel, fajka, svíčka.
U moderního: Řídící jednotka, cívka, kabel, fajka, svíčka.
U moderního auta s řídící jednotkou motoru by mělo být možné něco zjistit z výpisu diagnostiky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Celkové možnosti, kde by mohla být poruch Ti odpověděl dubraro. Pokud by jsi chtěl konkrétněji, bylo by nutno specifikovat systém (klasika, nebo řídící jednotka). A jak víš, že zapalovací cívka (podle tebe „trafo“) je v pořádku? Pak by mohl být vadný faja, kabel a mohl by být i zkratovaný kondenzátor, případně (jde-li o klasiku) porucha v přerušovači. Pokud jde o elektroniku, pokud to nejsou ten kabel a faja, případně „zapalovací lišta“ , pak pomůže zřejmě pouze servis. Je nutná diagnostika. Bez ní asi nemáš šanci.:-(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Podobný problém jsem taky měl, byl vadný zapalovací kabel ke svíčce. Ale jak píše dubraro, problém může být i kdekoliv jinde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Záleží zda je to Trabant, neb Corveta

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek