Nevztahuje se na mne AMNESTIE?

Dobrý den,
1.
jsem odsouzena k odnětí svobody na 6 měsíců :

  • za maření úředního rozhodnutí podle § 171 odst. 1 písm. c) a
  • za trestny čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění podle § 180d

2.

  • jsem byla osouzena na 12 měsícu za porušení podmínky pro tr. čin: § 201 odst. 1, 2 písm. c)

Vztahuje se na nějaký můj trest amnestie 2010?
Děkuju

Odpovědi
standa

Ano, ale jen velmi okrajově, na zmírnění trestu to nejspíš ani nepoznáte…

Sice je pravda, že trestný čin dle § 180d byl zrušen, ale ve vašem případě jste těch 6 měsíců obdržela jako souhrnný trest za § 171 + § 180d. Nejspíš vám o 1–2 měsíce ten nový trest 6ti měsíců zkrátí.

Ale protože se ten § 180d ´změnil´ na přestupek, tak za ten dostanete pokutu v rozpětí 25–50 tis. + nejspíš i další zákaz řízení (který už beztak máte dost vysoký).

Co se týká toho § 201, tak zde máte taky smůlu, protože kdyby to bylo bez toho ´druhého´ odstavce, tak by se dalo teoreticky posuzovat zda se jednalo o nedbalostní trestný čin nebo ne…podle nového trestního zákona již trestný čin řízení s alkoholem, pokud by se prokázalo, že šlo o nedbalost, nebude trestným činem.

Ale to se vás netýká…