urbo@seznam

Nevyplacení části mzdy za březen?

Dobrý den můj zaměstnavatel mi nevyplatil část mzdy (cca10000) za březen i když ve výplatní pásce je částka (cca 20000) a další měsíce mi vyplácel mzdu zase tak jak má, mohu ukončit pracovní poměr ze strany zaměstnance z důvodu nevyplacení mzdy? Děkuji.

Odpovědi
Mp2

Tak doufám, že jsi mu nikde nic nepodepisoval a že ti normalne penize chodí na ucet..

Výplata za březen je splatná do posledního dubna..
Pokud ti ale nepříjde do 16. Května, mužeš dát výpověď z duvodu nevyplaceni časti mzdy..

Dostaneš ještě odstupné za 2 mesice..

ivzez

Podle mne byste to uspěchal. Jestli se zaměstnavatel
jenom opozdil a později vyplatil 20.000 (za dva měsíce),
měl byste mzdu mít vyplacenu všechnu.

Máte nárok na vysvětlení výpočtu → zajděte si do mzdovky
a nechte si to vysvětlit.

Jinak by nešlo o výpověˇ, ale o okamžité zrušení pracovního
poměru pro nevyplacení nebo její části v zákonném termínu.

A nárok byste neměl na odstupné, ale na náhradu mzdy
„za chybějící výpovědní dobu“ (2× průměrný výdělek). .

nyjono

A ptal ses, proč ti přišlo peněz za březen méně, když jinak chodí normálně?

urbo@seznam

Ne nic jsem nepodepisoval, peníze mi normálně chodí na účet. A to můžu i když mi peníze potom chodily normálně?

Dochy

A urgoval jsi u něj výplatu? Nemohlo dojít k náhodnému nedopatření?