Petra B.

Nevýhody předčasného propuštění ??

ahoj, přítel dostal půlroku za neplnění vyživovací povinnosti. dluh už jsme zaplatili a on bude brzo ve věznici zaměstnán (pokud se tak již nestalo). Pokud si budeme žádat po půlce trestu (což je cca listopad) o předčasné propuštění je případně šance,že by ho do vánoc mohli pustit. A pokud se tak stane,jaké nevýhody má předčasné propuštění. Četla jsem,že je možné že dostane nepřiměřeně dlouhou podmínku.
Doplňuji:
a co by musel udělat,aby si šel sednout?? alimenty platit bude pravidelně,takže z tohodne hlediska nic nehrozí

Odpovědi
Miroslavst

Ano, pokud dostane podmínečné propuštění, může (zdůrazňuji, že může) dostat větší podmínku než samotný trest. např. mu bude zbývat 3 měsíce a on dostane 1 rok na 3 roky. Tzn., že pokud se neosvědčí, půjde si sednout na 1 rok, pokud něco v průběhu 3 let něco udělá.
Cokoli úmyslný trestný čin.
Neboj, rychlost v autě apod. ne. Ale je možné, že třeba alkohol už ano-možná?

Petunka17

a to si jako myslíš,že když ho pustí,že žádnou podmínku už mít nebude??

kavon

pokud pracuje má věčí šanci na půlku ale nesmí dostat žádný kázenský trest.Nevýhoda je že když dostane podminku pak už stačí maličkost a půjde znovu a plus ta podmínka k tomu tak že když dostane půl roku a podmínka bude třeba rok tak si odsedi rok plus to co udělal. stačí facka. a taky kde sedí.