DIH

Nevolnost při sportu

Jak se dá vysvětlit reakce těla když sportujete a pozvracíte se.?

Nejlepší odpověď
beer

Při velké fyzické zátěži není vhodný plný ani úplně prázdný žaludek. Chce to před těmito aktivitami pouze lehce posvačit a organismus to zvládne. Více by ti řekl gastroenterolog.
Zkušenost

Další odpovědi
arygnoc

príčin môže byť viac.
najčastejšie to sú:
prázdny žalúdok – hromadia sa žalúdočné šťavy, ktoré zvracanie vyvolajú,
svalové napätie, svalová záťaž – záleží na druhu športu,
stres – vyplavenie veľkého množstva stresových hormónov, najmä adrenalínu.

príčina samozrejme môže byť aj individuálna, pokiaľ sa opakuje zvracanie viac-menej často (bežné, normálne je nevracať), treba sa o vhodnosti športovania či druhu pestovaného športu poradiť s lekárom.