Silwer

nevíte někdo proč mám na zadní nápravě auta lehce šikmo kola? horní část užší, dole širší..

zadní náprava, šikmá kola.

Nejlepší odpověď
orwell

To je v pořádku, jedná se o odklon kola (střední roviny kola od roviny kolmé k vozovce). Může být kladný, nebo záporný. Negativní odklon = příklon (tvůj případ) má u zadní nápravy většina osobních automobilů a dělá se pro lepší boční vedení vozidla při průjezdu zatáčkou.

Další odpovědi
Bobek 2

Zkus hledat heslo „odklon kola“, https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Odklon_kola

Odklon kola ovlivňuje přilnavost v zatáčkách, nulový odklon je naopak ideální pro akceleraci v přímém směru. Závodní automobily používají spíše tzv. záporný odklon (kola šmajdají ven), traktory a zemědělské stroje kladný odklon (kola šmajdají dovnitř – stačí pak menší síla k ovládání volantu). U některých aut (zejména sportovních a závodních) je odklon nastavitelný, při některých typech konstrukce podvozku je pevný a neměnitelný.

cukrar

Některá auto to mají hodně šikmo.