Zdeňulka

Nevíte někdo nějaký fígl na šetrné odstranění obkladaček z ytongu,tak aby se daly znovu použít?

Odpovědi
Drap

Bohužel. takový fígl neni. Jedině odseknout nebo odříznout i s částí ytongu a zbylý ytong včetně lepidla obrousit flexou. Ovšem levnější budou obkladačky nové

Sůwa

Když se podaří odstranit spárovací hmotu mezi obkládačkami, pak se dají z jakéhokoliv podkladu „odloupat“. Je to ale docela dřina, pokud na to nemáte vhodné nářadí. Já to dělala ručně, ale existuje elektrické nářadí a malým kotoučkem, něco jako je úhlová bruska, ale pomalejší. Zkusím to najít.
Doplnění :Zřejmě se jedná o vysokootáčkovou frézku, zkuste k ní hledat příslušenství. Možná by se dala někde vypůjčit, ale chce to pevnou ruku.http://www­.ireceptar.cz/pro-kutily/zrenovujte-spary-a-obklad-bude-jako-novy/