Anet94

Nevíte někdo, jak se překládá z angličtiny například specifické názvy z Harryho Pottera (např. Mrzimor, Brumbál atd.)

Nejlepší odpověď
Rabi7

V H.P. je to konkrétně autorska licence prekladatele pana Medka. Jednoujsem s nim cetl clanek o tom. Je to slozite vezme to aglicke jmeno snazi se ho co nejvic pochopit a obsahnout hlounku jeho podstaty a pakt pro to slovo vymyslet co nejprihodnejsi alehce zapamatovatel­ny.cesky synonymum. Omlouvam se jsem na mobilu

Další odpovědi
Questman

Jak to myslíš? Na svoji otázku (tak jak je zadaná) sis odpověděla sama ;)
Doplňuji:
Jestli myslíš, podle čeho se určily české názvy, tak je to různé.
U slov jako je havraspár – ravenclaw (raven = vrána, claw = spár) je překlad téměř doslovný, jen upravený aby zněl čtenáři libozvučně (protože vránaspár by asi nebylo nejlepší řešení).
U slov jako je Dumbledore, Hufflepuff, Griffindor atd. si názvy vymysleli překladatelé tak, aby mezi ostatní co nejlépe zapadla.

Anet94

Ne :D třeba v angličtině se Mrzimor řekne Hufflepuff. Jak ví, ten co překládal Harryho Pottera do češtiny, že to je zrovna Mrzimor :D chápeš?

Questman

Chápu ale příště si tu otázku po sobě taky přečti a zamysli se, na co se vůbec ptáš :*